Jau daugiau kaip 20 metų gyvuojantis Vaitukaičių bitynas vadovaujasi senaisiais bitininkystės metodais. Suvokdami bičių svarbą mūsų ekosistemoje, dirbdami pirmiausia galvojame apie bites bei jų išsaugojimą.

Šiandien mūsų bitynas rinkai siūlo ne tik gryną, neperdirbtą multiflorinį medų, surinktą Rytų Aukštaitijoje ir pasižymintį turtingu skoniu, bet ir naujus produktus,sukurtus medaus pagrindu.

Daugiau apie mus rasite Facebook'e bei Instagram'e

Mūsų komanda

Rimas Vaitukaitis
Bitininkas
Povilas Vaitukaitis
Bitininkas
Dalia Vaitukaitienė
Buhalterė ir edukacijų vadovė
Gytis Markevičius
Produktų dizaineris
Liucija Vaitukaitytė
Ambasadorė
Adelė Vaitukaitytė-Markevičienė
Vadovė

Bitininko prisiminimai

1976 - Pradžia

Neprisimenu kada pradėjau padėti bitininkauti savo seneliui. Tikriausiai tada, kai jau galėjau papūsti dūmus iš dūminės ir galva jau buvo šiek tiek aukščiau avilio krašto. Vėliau bites lankiau su teta, kurią vadinau mamyte. Paskui su pusbroliu. Kol galop daugiau mažiau susipažinau su visais būtinais darbais bityne.

1987 - Avilys

Kartą paskambinęs eigulys pasakė, kad kertant mišką medkirčiai turėjo sprukti nuo įpykusių bičių, mat nupjovė medį su uoksu, kuriame jos buvo įsikūrusios. Ką gi, reikia gelbėti vargšeles ir bandyti parsigabenti namo. Viskas praėjo sklandžiai, dabar jau galėjau kiekvieną dieną eiti pasižiūrėti, kaip bitės darbuojasi. Žinoma, netrukdžiau jų, stebėjau iš šalies.

2020 - Dabartis

Taip spiečius po spiečiaus, šeima po šeimos augo bitynas. Išmokau perskirti šeimas ir taip plėsti bityną. Šiuo metu visos šeimos gyvena vieno meistro pagal mano brėžinius padarytuose mediniuose aviliuose. Be galo mėgstu bitininkauti ir kitiems pasakoti apie bites. Ateik ir tu pažiūrėti, ką bitės veikia avilyje.

Užsisakyk savo stiklainėlį dabar!

PRODUKTAI