Apie mus

Jau daugiau kaip 20 metų gyvuojantis Vaitukaičių bitynas vadovaujasi senaisiais bitininkystės metodais.

Šiandien mūsų bitynas rinkai siūlo ne tik gryną, neperdirbtą multiflorinį medų, surinktą Rytų Aukštaitijoje ir pasižymintį turtingu skoniu, bet ir naujus produktus, sukurtus medaus pagrindu.

Daugiau apie mus rasite Facebook'e bei Instagram'e

Mūsų komanda

Rimas Vaitukaitis
Bitininkas
Povilas Vaitukaitis
Bitininko padėjėjas
Dalia Vaitukaitienė
Buhalterė ir edukacijų vadovė
Gytis Markevičius
Dizaineris
Liucija Vaitukaitytė
Ambasadorė, receptų autorė
Adelė Vaitukaitytė-Markevičienė
Vadovė

Bityno istorija

1976 - Pradžia

Neprisimenu kada pradėjau padėti bitininkauti savo seneliui. Tikriausiai tada, kai jau galėjau papūsti dūmus iš dūminės ir galva jau buvo šiek tiek aukščiau avilio krašto. Vėliau bites lankiau su teta, kurią vadinau mamyte. Paskui su pusbroliu. Kol galop daugiau mažiau susipažinau su visais būtinais darbais bityne.

1987 - Pirmas avilys

Kartą paskambinęs eigulys pasakė, kad kertant mišką medkirčiai turėjo sprukti nuo įpykusių bičių, mat nupjovė medį su uoksu, kuriame jos buvo įsikūrusios. Ką gi, reikia gelbėti vargšeles ir bandyti parsigabenti namo. Viskas praėjo sklandžiai, dabar jau galėjau kiekvieną dieną eiti pasižiūrėti, kaip bitės darbuojasi. Žinoma, netrukdžiau jų, stebėjau iš šalies.

2020...

Taip spiečius po spiečiaus, šeima po šeimos augo bitynas. Išmokau perskirti šeimas ir taip plėsti bityną. Šiuo metu visos šeimos gyvena vieno meistro pagal mano brėžinius padarytuose mediniuose aviliuose. Be galo mėgstu bitininkauti ir kitiems pasakoti apie bites. Ateik ir tu pažiūrėti, ką bitės veikia avilyje.

Bitininkas

Rimas Vaitukaitis

Antrosios kartos bitininkas, patyręs miškininkas, atsidavęs vaikų futbolo treneris bei aktyvus bendruomenės narys. Rimas myli ne tik gamtą, sportą, bet ir visus žmones. Už jį garsiau kalba tik jo darbai.

Medus - įvairus
ir skirtingas.

Bičių medaus skonis skiriasi priklausomai nuo tuo metu žydinčių augalų bei sezono orų. Spalva, skonis, tekstūra - kiekvieno sukimo metu vis kitokie, unikalūs.

bičių produktai